İSAKÖY’DE ANLAMLI BULUŞMA
$baslik

Gurbetteki İsa köylüler doğdukları, çocukluk ve gençlik yıllarını geçirdikleri baba ocağında; İsaköy’de yaşayanlarla anlamlı bir buluşma yaşadılar.

İstanbul İsaköylüler dayanışma komisyonundan Süleyman Kılıç, Turan Yalçınkaya, sanatçı Muzaffer Özdemir, Türkiye –Rusya İş adamları birliği Başkanı Naki Karaaslan’ın birlikte organize ettikleri toplantıya Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş’da katıldı.

Toplantıda İsaköy Mahallesine; yaşanılabilir, çağdaş bir mahalle haline getirebilmek için neler yapılabilir diyerek görüş alışverişinde bulundular.

İstanbul komitesi adına konuşan Süleyman Kılıç oluşturdukları heyetle büyükşehir yetkilileri ve Arguvan Belediye Başkanı ile de görüştüklerini belirterek mahallemizin sokaklarını tozdan, çamurdan kurtarmak en ivedi sorunumuz diyerek destek istedik. Malzeme konusunda belli bir mesafe kat ettik. Bu toplantıları da köylülerimizle rahat sohbetler yapabileceğimiz bir zamanda her yıl devam ettirerek geleneksel hale getirmek istediklerini belirtti.

 

Rusya-Türk İşadamları Birliği Başkanı Naki Karaaslan da konuşmasında “Biz bu topraklarda doğduk, çocukluğumuzun, gençliğe adım attığımız dönemlerin en güzel günlerini bu topraklarda yaşadık. Ekmeğimizin peşinde yaban ellerde belli mevkilere gelip başarılar elde ettik. Ancak inanınki en huzurlu ve mutlu zaman geçirdiğimiz yer bu topraklar. Bundan dolayı sık sık sizleri ziyaret edip, sizlerle birlikte daha iyi daha huzurlu nasıl zaman geçiririz diyerek elimizden ne gelirse yapmaya hazırız” dedi.

 

Daha sonra söz alan Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş  “İsaköy Mahallesi bizlerin belediye olarak önemsediğimiz, Arguvan ekonomisinde önemli yeri olan bir mahallemiz. Burada yaşayan mahallelilerimiz de biliyorlar ki biz yaşamın daha da güzelleşmesi için gereken her fedakârlığı yaparız. Hele böylesine dayanışma içerisinde bulunan gurbetçi hemşerilerimiz olduktan sonra üzerimize düşen sorumluluğu gücümüz oranından yapmaya hazırız.” dedi.

Kızıldaş, sorulan soruları cevaplayarak gelişmeler konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Toplantı İsaköylü ünlü saz ve söz üstadı Muzaffer Özdemir ve yine yerel sanatçı Turan Yalçınkaya’nın dinletisi ile son buldu.

Copyright © 2016. Arguvan Belediyesi.