ARGUVAN BELEDİYESİNDEN ÖĞRENCİLERE BİR ÖĞÜN GIDA DESTEĞİ

Arguvan Belediyesi, geçen yıl başlattığı 'Beslenme Saati' uygulamasına bu yıl da devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, "Ülkemizin, maalesef ki her geçen gün kötüye giden ekonomik koşulları, çocuklarımızın hem fiziksel ve ruhsal gelişimini hem de öğrenim hayatlarını da olumsuz etkileyen bir faktör haline geldi. Bu nedenle de çocuklarımızın sağlıklı büyüyebilmeleri ve iyi bir eğitim alabilmeleri noktasında projemizi bu sene de devam ettiriyoruz" dedi.

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, bu yıl da devam ettirdikleri 'Beslenme Saati' uygulamasına ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Bizler yerel yönetimler olarak, geçen yıl ilçemizdeki tüm ilkokul öğrencilerine sosyal belediyecilik projemiz kapsamında beslenme saati uygulaması ile bir öğün gıda desteği uygulaması başlatmıştık. Beslenme saati projemiz geçen yıl Türkiye genelinde olduğu gibi yerel, ulusal, yazılı, görsel basında da çok ses getirmişti. Çünkü bir öğün gıda desteğinin ilçe genelindeki tüm ilkokul öğrencilerine uygulanması bir ilkti. Bu yıl projemize iki köy ilkokulumuzdaki ortaokul öğrencilerimizi de dahil ettik.

Bu projenin hayata geçmesi ve sürdürülebilir olması bizi ve aileleri vicdanen rahatlattı. Çocuklarımız bizim geleceğimiz, çocuklarımız bizim yarınımız, onların iyi eğitim alabilmeleri için mutlaka karınlarının tok olması gerekiyor. Karnı aç olan çocuklarımızın ders dinleme, kendilerini derse verebilme şanslarının olmadığını hep birlikte biliyoruz ve görüyoruz. Ülkemizin, maalesef ki her geçen gün kötüye giden ekonomik koşulları, çocuklarımızın hem fiziksel ve ruhsal gelişimini hem de öğrenim hayatlarını da olumsuz etkileyen bir faktör haline geldi. Bu nedenle de çocuklarımızın sağlıklı büyüyebilmeleri ve iyi bir eğitim alabilmeleri noktasında projemizi bu sene de devam ettiriyoruz.

Projemize Türkiye genelindeki hemşehrilerimizin, eğitime önem ve değer veren tüm dostlarımızında maddi ve manevi destek vereceklerini biliyoruz. Bu projemiz Arguvan Belediyemizin bütçesini zorlayan maliyeti büyük bir bütçe. Biz geleceğimizin teminatı çocuklarımız için bu projemizi yıl sonuna kadar devam ettireceğiz."

Projeye destek olmak isteyenler, 0549 804 84 84 numaralı telefondan yetkilerle iletişime geçerek bilgi alabiliyor.

Sayfayı paylaş