CHP Doğanşehir'de Basınla Bir Araya Geldi

CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız'ın daveti üzerine Hekimhan Belediye Başkanı Mehmet Şerif Yıldırım, Arguvan Belediye Başkanı Ersoy Eren, Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram, Arapgir Belediye Başkanı Halük Cömertoğlu ve Yazıhan Belediye Başkanı Abdulvahap Göçer ile birlikte Doğanşehir Polat'taki Beypınar tesislerinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıya Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner ile basın mensupları katıldı.

CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız "Seçimlerin ardından Basın mensuplarımızla bir araya gelememiştik. Depremin en çok hasar verdiği Doğanşehir'de seçimi kazanan Mehmet Bayram'ın misafiri olduk. Doğanşehir'i ayağa kaldıracak olan Başkanımızın yanında olacağız. Doğanşehir'de yapılamayan projeletr ve konutlar var. Süratle konutların yapılması gerekiyor" dedi.

Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram, "Basın mensuplarını Beypınar tesislerinde ağırlamaktan mutluyuz. Sorunların üstesinden

için teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Arguvan Beleidye Başkanı Ersoy Eren, İl Başkanı Barış Yıldız'ın daveti üzerine Doğanşehir'e geldiklerini belirterek "Doğanşehir depremde çok büyük hasar aldı, yaraların sarılması bekleniyor. Bizlerde Arguvan'da yaraları sarmaya ve sosyal çalışmalara ağırlık veriyoruz. 27-28 Temmuz'da Türkü Festivalini gerçekleştiriyoruz. Tüm basın mensuplarını Arguvan'a davet ediyoruz" diye belirtti.

Yazıhan'da yeni bir dönemin kapısını açtıklarını söyleyen Yazıhan Beleidye Başkanı Abdulvahap Göçer "Doğanşehir'e yeni bir hava getiren Başkanımız teşekkür ediyoruz. Yazıhan'ı da toparlamaya ve hizmet etmeye hazırlanıyoruz. Yazıhan'a gelmenizi bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Arapgir Belediye Başkanı Halük Cömertoğlu, depremin yaralarının 1.5 yıldır sarılmadığını belirterek "Deprem ve afet yaşıyoruz hala yaraları sarmaya niyetleri yok. Kimin ne yaptığı belli değil. Bu nasıl bir anlayıştır. 31 Mart'ta halk yeter dedi ve oylarıyla ders verdi. Malatya'yı ayağa kaldırmak için hala yapılan bir şey yok. Sizleri Arapgir'e de bekliyoruz" diye konuştu.


Sayfayı paylaş